Mistrzostwa w Szachach Szybkich

Silną i liczną obsadę miały rozegrane w Legnicy Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich. Wystartowało 88 zawodników w tym aż trzech arcymistrzów oraz trzy arcymistrzynie.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Mistrzostwa w Szachach Szybkich
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na zawody składało się 9 rund. Każdy z zawodników miał na

rozegranie partii 15 minut. Sześciogodzinne zmagania w ZSO nr 3 były zacięte i emocjonujące do samego końca. Ostatecznie zwyciężył legniczanin, arcymistrz Łukasz Cyborowski, który zgromadził 8 pkt. Tuż za nim niespodziewanie z dorobkiem 7,5 pkt. uplasował sie junior z Wałbrzycha Paweł Kowalczyk a z brązowym medalem do Wrocławia powrócił Kamil Stachowiak. Najwyżej z zawodników "Miedzi" uplasował się Stanisław Zawadzki zajmując 5 miejsce z 6 pkt. na koncie. W klasyfikacji kobiet nie było niespodzianek. Medale powędrowały do 3 arcymistrzyń. Złoto zdobyła Monika Krupa z Wrocławia, srebro Barbara Jaracz z Jeleniej Góry a brąz wrocławianka Jolanta Zawadzka. Zawody zostały zorganizowane przez ASSz Miedz Legnica przy pomocy Urzędu Miasta w Legnicy oraz Dolnośląskiego Związku Szachowego.